wtorek, 2 września 2014

Rośliny w szkle

Zbieram kaktusy już od dawna,ale o tym był oddzielny post, w którym pokazałam moją kolekcję. Do dzisiejszego dnia doszło kilka nowych. Na przykład w Biedronce można było kupić małe kaktusy w ceramicznych, kolorowych osłonkach na doniczkę. Nie kusiły mnie te intensywne barwy, ale to co było w środku. I tak je poprzesadzam.
Do rzeczy. Znalazłam szklany kielich (właściwie to mogłoby być cokolwiek innego) na strychu, a ponieważ nie lubię jak rzeczy się marnują i miałam pomysł na niego, to postanowiłam go wykorzystać. 
Jeżeli nasza przyszła, szklana doniczka jest duża to na dno możemy sypać jasnego piasku dla ozdoby.  Przy okazji widać po piasku kiedy rośliny mają za sucho. Potem zabieramy się za sadzenie. W tym miejscu rada ode mnie - do przesadzania kaktusów używaj kilka par rękawiczek na raz. Nie chodzi o same ukucia, tylko niektóre kaktusy zostawiają mnóstwo małych,niewidocznych, denerwujących igiełek, które denerwują przez resztę dnia. 
Po posadzeniu ziemię obsypujemy kamykami. Te akurat sama zbierałam, ale mogą być kupne, ozdobne.  Byłyby nawet ładniejsze, tyle,że nie posiadam takich. 
Wyszło, może nie tak jak z mojej wizji,ale chyba nie najgorzej. Co sądzicie?

4 komentarze:

  1. Wyglądają bardzo oryginalnie. Pozdrawiam jusinx.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie wygląda, sama mam kilka kwiatów w szklanej doniczce :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Całkiem ładnie to wygląda :)) Ja mam taką doniczkę zrobioną w nieco inny sposób, ale na ten temat planuję DIY na swoim blogu, więc dokładnie nie powiem jak to wygląda :P

    OdpowiedzUsuń