poniedziałek, 19 stycznia 2015

Ostatnio odkryte (1)

"Ostatnio odkryte" nowa seria, którą wprowadzam na bloga. Będę zamieszała tu rzeczy, które w ostatnim czasie mi się spodobały, zasmakowały albo zaintrygowały. Taki wpis będzie się pojawiał bez konkretnych ustaleń czasowych;po prostu jak przyjdzie pora. Nie lubię długo się rozpisywać na błahy temat, więc przejdźmy do pierwszego podsumowania.


 • Książka


Będzie to bezkonkurencyjnie "Córka dymu i kości" i druga część "Dni krwi i światła gwiazd". Mogę je spokojnie nazwać ulubionymi i polecieć Wam,żebyście sami ocenili, czy to coś dla Was. Tylko jest jedna rzecz, która okropnie mnie zasmuciła. Nie ma przetłumaczonego na nasz język trzeciego tomu tej powieści, ponieważ zainteresowanie nie było wystarczające. Gdybyście byli zainteresowani petycją o przetłumaczenie tej części to jest TU.


 • Jedzenie


Ostatnio spróbowanym jedzeniem było liczi. Chciałam go spróbować i... mile mnie zaskoczył. Z zewnątrz ma twardą skorupkę którą trzeba przekroić, ale w środku znajduje się coś jakby biała galaretka. Smak ma słodki i łagodny. Ma też pestkę, którą można posadzić.


 • Cytat


 • Fotografia


 • Serial
Wciągnęłam się w oglądanie "Supernatural" (Nie z tego świata). To serial o dwóch braciach unicestwiających demony. Jest trochę straszny, ale nie na tyle, żeby mnie odstraszyć :)


I jak wam się podoba? Już wkrótce kolejna odsłona.


2 komentarze:

 1. Seria tych postów zapowiada się ciekawie :)
  Cytat świetny, jak większość myśli Paulo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa seria :)

  Liczi wrzucam do sałatki owocowej. Z bananem i cytrusami smakuje świetnie.

  OdpowiedzUsuń