sobota, 10 stycznia 2015

Trzy miejsca, w których warto posprzątać


Nadszedł nowy rok, więc tak dla tradycji warto by było zrobić porządki w trzech zaproponowanych przeze mnie miejscach. Pomoże wam to poczuć się lepiej, bo według mnie, po sprzątnięciu niepotrzebnych rzeczy, człowiek może myśleć pozytywniej.1. Szafa lub biurko
  Klasyk. Jeżeli masz w szafie ubrania, w których nie chodzisz -a my, dziewczyny mamy tendencję do ich trzymania - pomyśl co mogłabyś z nimi zrobić. Oceń, czy nadaje się do noszenia, a potem albo wrzuć do kosza, albo (w przypadku ubrań w nieodpowiednim rozmiarze czy fasonie) oddaj. Ja mam teraz listę rzeczy, którymi chciałabym uzupełnić moją szafę i ,o dziwo, konsekwentnie jej przestrzegam.
 Z biurkiem jest podobnie. Niepotrzebne na makulaturę, dokumenty w teczkę, Postaw na minimalizm.
2. Komputer
 Folder ze zdjęciami? Przejrzyj. Usuń niewyraźne lub ukazujące po raz kolejny to samo ujęcie zdjęcia. Ja czasami lubię sobie oglądać stare uchwycone w czasie chwile i za każdym razem znajdują się zdjęcia, które można usunąć.
 Na pulpicie zostaw tylko kilka ikon, a "walające" się po systemie pliki posegreguj. Przejrzyj skrzynkę mailową. A może przydało by się zainstalować jakiś program antywirusowy?

3. Umysł
 Wyrzuć niepotrzebne negatywne myśli ze swojej głowy; a pomyśl o tym, że po tym zrobi ci się lepiej. Tak jak z szafy, pozbądź się tego co zbędne. Powiedz to, co chciałbyś powiedzieć na głos, ale do tej pory jeszcze tego nie zrobiłeś. Prawda nie jest złem. Ja wyznaję taką zasadę i od razu mówię to co myślę, nawet jeżeli nie jest miła rzecz. Nie oceniaj pod wpływem innych, ale przemyśl po swojemu. Nie duś w sobie emocji, mów o uczuciach, na przykład jeżeli ktoś cię rani. A jeżeli masz coś na sumieniu, to pomyśl co było by najlepsze, aby pozbyć się wyrzutów.

Ćwiczenie: Te jest raczej długodystansowe. Od teraz mów to, co chcesz powiedzieć. Jeżeli coś cię męczy, to nie trzymaj tego w sobie. Nie bierz na siebie problemów innych.

zdjęcia tumbrl

Uważam, że w tych miejscach powinniśmy utrzymywać porządek taki, jaki uważamy według siebie za słuszny. A wy zrobiliście którąkolwiek z powyższych rzeczy w tym roku?


3 komentarze:

 1. Właśnie zamierzam doprowadzić swoje foldery ze zdjęciami do ładu, bo bałagan tam taki, że znaleźć coś to cud, więc nie zaglądam tam z przyjemnością, ale mam nadzieję, że niebawem to się zmieni ;-) Ostatnio robiłam porządek w zakładkach i teraz od razu wygląda wszystko przejrzyście :-) A w szafie sprzątałam jakieś dwa miesiące temu, wyniosłam kilka toreb ciuchów, część oddałam, część wrzuciłam do pck, a część zamierzam sprzedać :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojj, muszę zrobić porządek we wszystkich trzech miejscach ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post , bardzo oryginalny : ) . Sama muszę w końcu ogarnąć foldery ze zdjęciami . Pytałaś jakie wymagania trzeba spełnić , aby nawiązać współpracę z firmą - http://www.elitefashion99.co.uk/ . Myślę , że Twój blog im się spodoba , wystarczy tylko napisać , z propozycją i być może odpowiedzą Ci pozytywnie . Do mnie napisali sami , więc w Twoim przypadku powinni się zgodzić . Pozdrawiam !
  + lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń